XVII. všesokolský slet 2024

XVII. všesokolský slet je největší oslavou sportu pro všechny na světě. V roce 2022 uplynulo 140 let od prvního sletu v roce 1882, což podtrhuje unikátní tradici této události.

Vyvrcholení příprav, které trvají šest let, tedy sletový týden v Praze bude od 30. června do 5. července 2024. Sletový tým pod vedením starostky ČOS Hany Moučkové očekává účast 20 tisíc cvičenců a více jak 50 tisíc diváků ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ve Vranovicích budeme od září 2023 do června 2024 nacvičovat 3 sletové skladby:

Čmeláčci

Skladba pro rodiče a děti (2,5 - 5 let)

Autorkami skladby jsou Jitka Hrnčířová a Markéta Rohanová. Skladba je o drobných tvorečcích, kteří jsou v našem životě užiteční a důležití stejně jako naše malé a šikovné děti. Hudba z večerníčku Včelí medvídci určitě zaujme děti i jejich rodiče a prarodiče, kteří na tomto večerníčku vyrostli. Náčiním je kyblík na písek v barvách žlutá a červená. Děti i rodiče s kyblíky manipulují, obíhají je, přeskakují a rytmizují na ně.

vždy ve čtvrtek 18:00 - 19:00 hod

Fitness

Skladba pro starší žactvo

Autorkou skladby je Daniela Kurečková a hudba zazní od skupin Kryštov a Verona. Skladba je určena pro dívky a chlapce vě věku 10 - 15 let. U této skladbě jde o propojení zábavy, spolupráce, zvyšování fyzické kondice, ale také v neposlední řadě o tanec. Každý cvičenec a cvičenka se ve skladbě potká s víceúčelovými bradly a pompony.

vždy ve středu 17:00 - 18:00 hod

Leporelo

Skladba pro dorostenky a ml. ženy

Autorkami skladby jsou Kateřina Machů, Kateřina Karešová (Sokol Praha Vršovice) a Karolína Stařecká (Sokol Dvůr Králové nad Labem). Dynamická a melodická hudba tvořená z písní od Ewy Farné zaujme. Na první pohled jednoduché cvičení plné choreografických záměrů. které vytvoří zajímavé barevné efekty, které vyniknou teprve při cvičení na velké ploše stadionu. Používaným načíním je zde jógamatka.

vždy ve čtvrtek 19:00 - 20:00 hod